X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal

فایل های ناب دانشجویی - پاورپوینت طراحی فضای سبز در شهرسازی

فایل های ناب دانشجویی - پاورپوینت طراحی فضای سبز در شهرسازی

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 69
» بازديد ديروز : 79
» افراد آنلاين : 4
» بازديد ماه : 1289
» بازديد سال : 5027
» بازديد کل : 7190
» اعضا : 0
» مطالب : 2427

پاورپوینت طراحی فضای سبز در شهرسازی


تاریخ انتشار پست : 1396/8/3 بازدید : 3

پاورپوینت طراحی فضای سبز در شهرسازی

پاورپوینت طراحی فضای سبز در شهرسازیدسته: معماری 
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pptx 
حجم فایل: 4074 کیلوبایت 
تعداد صفحات فایل: 42 

این پاورپوینت در موردطراحی فضای سبز در شهرسازی در 58 اسلاید می باشد

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

پاورپوینت طراحی فضای سبز در شهرسازیفضای سبز به عنوان جزئی از بافت شهرها و بخشی از خدمات شهری ضرورت یافته و نمی‌توان آن را جدا از نیازهای جامعه شهری دانست، از این رو فضای سبز باید از نظر كمی و كیفی متناسب با حجم فیزیكی شهر، نیازهای جامعه و با توجه به شرایط اكولوژیكی شهر و روند گسترش آتی آن توسعه یابد تا بتواند به عنوان فضای سبز فعال بازدهی زیست محیطی مستمری داشته باشد.

3-1- 2- مفهوم فضای سبز شهری

آن بخش از فضای سبز که در محدوده شهر طراحی و بنا شده، فضای سبز شهری نامیده می‎شود. این فضا در حقیقت بخشی از استخوان بندی یا مورفولوژی شهری را تشکیل می‎دهد و به بیان دیگر فضای سبز در کنار اسکلت فیزیکی شهر تعیین کننده اندام و به طور کلی سیمای شهر است.

در تعریفی دیگر فضاهای سبز شهری را می‎توان نوعی از سطوح کاربری زمین شهری با پوشش‎های گیاهی انسان ساخت دانست که هم واجد «بازدهی اجتماعی» و هم واجد «بازدهی اکولوژیکی» هستند.در این میان باغ­های میوه در شهر می­توانند هم واجد «بازدهی اکولوژیکی» باشند و هم واجد «بازدهی اقتصادی» اما به علت عدم امکان بهره برداری عمومی، خصوصی تلقی شده و نمی­توانند واجد «بازدهی اجتماعی» باشند.

در این بحث، منظور از «بازدهی اکولوژِیکی» عبارت است از: زیباسازی بخش­های شهری، دمای محیط، تولید اکسیژن، افزایش نفوذپذیری خاک در مقابل انواع بارش و مانند اینها و از دیدگاه حفاظت محیط زیست، فضای سبز شهری، بخش جاندار ساخت شهر را تشکیل می­دهد. فضای سبز شهری از دیدگاه شهرسازی در برگیرنده بخشی از سیمای شهر است که ازانواع پوشش­های گیاهی تشکیل شده است و به عنوان یک عامل زنده و حیاتی در کالبد بی­جان شهر، تعیین کننده ساخت مرفولوژیک شهر است.

فضاهای باز شهری از یک سو، در برگیرنده فضاهای سبز موجود و از سوی دیگر، به صورت فضاهایی بالقوه جهت توسعه فضاهای سبز شهری مطرح می­شوند.

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت طراحی فضای سبز در شهرسازی , طراحی فضای سبز در شهرسازی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد