X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal

فایل های ناب دانشجویی - پاورپوینت آشنایی با معماری روم

فایل های ناب دانشجویی - پاورپوینت آشنایی با معماری روم

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 62
» بازديد ديروز : 77
» افراد آنلاين : 3
» بازديد ماه : 1590
» بازديد سال : 5328
» بازديد کل : 7491
» اعضا : 0
» مطالب : 2427

پاورپوینت آشنایی با معماری روم


تاریخ انتشار پست : 1396/8/6 بازدید : 6

پاورپوینت آشنایی با معماری روم

پاورپوینت آشنایی با معماری رومدسته: معماری 
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: pptx 
حجم فایل: 21912 کیلوبایت 
تعداد صفحات فایل: 54 

دانلود فایل پاورپوینت معماری روم (آشنایی با معماری جهان)،در حجم 54 اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید

پاورپوینت معماری روم (آشنایی با معماری جهان) ،در حجم 54 اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

موقعیت جغرافیایی روم : کشوری که به نام روم معروف و شناخته شده است . کشور تازه ای بود که در کرانه های تیبر بنیاد شد ، تسلط خود را بر نیمه باختری مدیترانه برقرار ساخت و سرانجام دامنه آن را به همه سرزمینها گسترش داد . کشور روم از جنوب به صحرا ، از شمال به رود راین و دانوب و از خاور به دره دجله و فرات محدود بود . روم تسلط خود را بر سرزمین تمدن های کهن ، یعنی مصر ، سومر ، بابل ، فلسطین ، فینیقیه و یونان برقرار ساخت و در خاور کاری را که اسکندر آغاز کرده بود ، ادامه داد . بر زندگی و اندیشه اقوام آن ناحیه تاثیر ویژگیهای یونانی مآبی ( هلندی ) را به جا گذاشت .

یکی از مراکز مهم تمدنی روم شبه جزیره ایتالیا بود که از موقعیتی مرکزی برخوردار است و از همه سو به سهولت به دریای مدیترانه دسترسی داشت . ایتالیا به خاطر اوضاع جغرافیایش توانست دنیای مدیترانه را به سوی خود جذب کند . در دوره باستان همه راهها به روم ختم می شد و اکنون نیز راههای فرهنگی نوین به روم باستان باز می گردد .

دوره های مختلف سنگ ، درایتالیا که مهمترین بخش روم باستان بود ، همانند سایرنقاط سپری گردید . دوره مس در حدود 2500 سال پیش از میلاد آغاز شد و به خصوص در جزایر اطراف گسترش یافت . درساردنی بناهای متعددی که با تخته سنگهای بزرگ ساخته شده در نیمه اول هزاره دوم" ایتالیوت ها " ، که از خویشاوندان یونانیها محسوب می شدند و به زبان هند و اروپایی تکلم می کردند و با عناصر شمالی و آلپی امتزاج یافته بودند و به این سرزمین گام نهادند .

پیش از حاکمیت رومیها اقوامی بنام اتروسک ( آتروریاییها ) در سرزمین های تحت تسلط ساکن بودند که در تاریخ آن منطقه حائز اهمیت است . 

معماری رومی : همانطوریکه مردمان تحت حاکمیت رومیان متفاوت بودند ، معماری رومی نیز به غایت ومتنوع بود . هنر و معماری رومی اختلاط و التقاقی است از هنر اتروسکی ، یونانی ، آسیای غربی ، مصری و بومی . هنر رومی هر چند که بسیار کند و دیر خود را به عرصه ظهور رسانید ، و لیکن ماندگاری ویژه ای یافت . این هنر و معماری ابتدا تحت تاثیر هنر و معماری اتروسکی و پس از آن نیز متاثر از هنر یونانی شد . اما مشخصه های خاص خود را به دست آورد و در حقیقت تمدن و هنر غربی در یونان متولد و بوسیله رومیها تقویت و گسترش یافت . 

تندیسهای یونانی که توسط هنرمندان رومی ساخته شده در بسیاری از موزه های دنیا موجودند و نشانگر اوج هنر تندیس سازی عصر جمهوری است . به اعتقاد بسیاری هنر رومی از هنر یونانی متولد گردید . هنر رومی به واقع انتشار دهنده و نگهدارنده میراث هنر یونانیان بوده است . ولی به این نکته هم باید اشاره نمود که رومیها به خواسته های هنری خویش دست یافتند و هنر رومی شکوه و جلال خاص خود را یافت .

و...

فهرست مطالب:

موقعیت جغرافیایی روم

اتروسک ( آتروریاییها )

معماری اتروسکها

معابد

معماری رومی

معماری روم در دوره جمهوری

معبد سیبول

معبد فورتونا پریمیجینا ( پالسترنیا )

معماری روم در دوره امپراتوری

خانه در شهرهای رومی

کولوسئوم ( آمفی تئاتر فلاویوس )

باسیلیکا

باسیلیکای اولپیا

نمایش خانه و آمفی تئاتر

تاق نصرت

نما،مقطع و جزئییات تاق نصرت

حمامهای رومی

آبروها

تصاویر از مکان های مختلف

این فایل با فرمت پاورپوینت در 54 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:

فایل WORD معماری رنسانس(7 صفحه)

قیمت فایل فقط 5,500 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت آشنایی با معماری روم , دانلود پاورپوینت آشنایی با معماری روم آشنایی با معماری روم معماری روم ,معابد کلیسا پروژه آشنایی با معماری جهان پاورپوینت آشنایی با معماری روم معماری روم در دوره جمهوری پاورپوینت معماری روم

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد