X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدفایل های ناب دانشجویی - دیابت شامل نوع اول و دوم

فایل های ناب دانشجویی - دیابت شامل نوع اول و دوم

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 34
» بازديد ديروز : 33
» افراد آنلاين : 2
» بازديد ماه : 1591
» بازديد سال : 3530
» بازديد کل : 5693
» اعضا : 0
» مطالب : 2427

دیابت شامل نوع اول و دوم


تاریخ انتشار پست : 1396/6/7 بازدید : 6

دیابت شامل نوع اول و دوم

دیابت شامل نوع اول و دومدسته: پزشکی 
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc 
حجم فایل: 11 کیلوبایت 
تعداد صفحات فایل: 10 

هر انسانی برای كسب انرژی نیاز به تغذیه دارد ، برای درك دیابت بایستی ابتدا نحوه ی استفاده ی بدنتان را از غذا و تبدیل آن به انرژی دریابید بعد از صرف غذا ، معده شما غذا را تبدیل به قند می كند ولی این فرم قند معمولی نیست

قیمت فایل فقط 2,000 تومان

خرید

دیابت شامل نوع اول و دوم

چکیده:

هر انسانی برای كسب انرژی نیاز به تغذیه دارد ، برای درك دیابت بایستی ابتدا نحوه ی استفاده ی بدنتان را از غذا و تبدیل آن به انرژی دریابید . بعد از صرف غذا ، معده شما غذا را تبدیل به قند می كند ولی این فرم قند معمولی نیست . بلكه به صورت گلوكز ظاهر می شود كه غذای بسیاری از دستگاهها و اندام های فعال بدن است . برای رسیدن گلوكز به اندام ها ، این ماده وارد خون می شود و تمام مسیرخونی بدن را می پیماید . اندام ها برای مصرف گلوكز و تبدیل آن به انرژی از انسولین استفاده می كنند .

انسولین توسط لوزالمعده ساخته می شود و مانند كلیدی است كه درب خروج قند از خون را باز می كند . وقتی قند ، خون را ترك می كند و به سایر اندام ها رسیده و به صورت انرژی مورد استفاده قرار می گیرد .

وقتی به دیابت مبتلا می شوید كه لوزالمعده شما عاجز از ساختن انسولین باشد و این بدین معنی است كه كلیدی برای باز نمودن درب هدایت قند به بیرون از جریان خون وجود ندارد و درنتیجه قند به جای بیرون آمدن و صرف انرژی ، اندام ها شدن در خون باقی می ماند .

هر موقع چیزی می خورید به مقدار قند خون شما اضافه شده و چون قادر به خروج از خون نیست ، مشكل ساز می شود و اینجاست كه شما مبتلا به دیابت می شوید با حادث شدن این مشكل بدن برای رهایی از این وضع ، به دنبال راه حل دیگری است كه درنهایت خون را وارد ادرار می كند و اینجاست كه بدن بایستی ادرار بیشتری تولید كند كه تكرر ادرار را به دنبال دارد ، تا این مرحله شما هنوز متوجه نیستید كه به بیماری دیابت مبتلا شده اید ، برای جبران آبی كه بر اثر ادرار ازبدن دفع می كنید نیاز به نوشیدن آب بیش از حد نرمال دارید و طبیعتاً اغلب احساس عطش می كنید و بالاخره متوجه می شوید كه نوشیدن آب مشكلی را از شما در تكرر ادرار و عطش حل نمی كند و تنها  راه حل خلاص شدن و رهایی از شر قند است كه پزشك تزریق انسولین را تجویز می نماید همانگونه كه گفته شد انسولین به خروج قند از خون كمك نموده و انرژی زا می باشد . بدن برای هرعملی مانند دویدن ، صحبت كردن ، نفس كشیدن ، فكر كردن نیاز به انرژی دارد و بدن بدون انرژی مانند ماشین بدون بنزین است .

قیمت فایل فقط 2,000 تومان

خرید

برچسب ها : دیابت شامل نوع اول و دوم , دیابت تحقیق در مورد دیابت دیابت نوع اول و دوم تحقیق درباره ی دیابت

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد