X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيدفایل های ناب دانشجویی - دپارتمان های رادیولوژی

فایل های ناب دانشجویی - دپارتمان های رادیولوژی

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 46
» بازديد ديروز : 33
» افراد آنلاين : 2
» بازديد ماه : 1603
» بازديد سال : 3542
» بازديد کل : 5705
» اعضا : 0
» مطالب : 2427

دپارتمان های رادیولوژی


تاریخ انتشار پست : 1396/6/7 بازدید : 7

دپارتمان های رادیولوژی

دپارتمان های رادیولوژیدسته: پزشکی 
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: doc 
حجم فایل: 22 کیلوبایت 
تعداد صفحات فایل: 19 

دپارتمان یا بخش رادیولوژی دارای 3 زیرقسمت اصلی می باشد (1) زیرقسمت تشخیص ، كه ممكن است شامل التراسونیك ، فلوروسكوپی و غیره باشد

قیمت فایل فقط 3,000 تومان

خرید

دپارتمان های رادیولوژی

چکیده:

دپارتمان های رادیولوژی

دپارتمان یا بخش رادیولوژی دارای 3 زیرقسمت اصلی می باشد :(1) زیرقسمت تشخیص ، كه ممكن است شامل التراسونیك ، فلوروسكوپی و غیره باشد ؛ (2) زیر قسمت تشعشعات ؛ (3) زیر قسمت طب هسته ای . این زیر قسمتها بر حسب الگوی مدیریت خود و یا رابطة فیزیكی / فونكسیونلی ، با دیگر بخش ها ، ممكن است به طور پیوسته و یا جدا از یكدیگر ساخته شوند .

رادیولوژی تشخیص

در این قسمت تصاویری از داخل بدن بیمار بر روی فیلم (رادیوگرافی) و یا بر روی لامپ اشعه كاتدیك (فلوروسكوپی - CRT) تهیه می شود .

هم برای بیماران سرپایی و هم برای بستری ها و همچنین برای هر دو معینات روتین و اضطراری باید مناسب باشد . بنابراین ، دپارتمان موردنظر در ارتباط ODP ، واحدهای طبابتی ، مراقبت شدید و جراحی خواهد بود .

مدت جدا كردن بیماران قابل بستری ، معمولاً در روی چرخدستی ، ویلچر یا استریچر ، از بیماران سرپایی در لباس خیابان و غالباً خونین ، باید حتی الامكان تطویل شود ، به ویژه در قسمتهای ورودی ، پذیرش و اتاق انتظار : در صورت بزرگ بودن دپارتمان این كار باید در قسمتهای رادیوگرافی و خروجی نیز انجام می شود .

اتاق كار با اشعة X را در محلی انتخاب كنید كه مسیر حركت بیمار با مسیر حركت تكنسین رادیولوژی تداخل نكند تا اینكه در اتاق كار با اشعة X  به هم برسند . دسترسی راحت به میز اشعة X توسط چرخدستی / استریچر ضروری است . دپارتمان را طوری طراحی كنید كه زمان حركت تكنسین ، خصوصاً موقع رفتناز اتاف خود به اتاق فیلم برداری ، حداقل باشد .

تعیین محل شكستگی ها و موقعیت مانتر توسط اشعة ساده ، كمتر از 10دقیقه طول می كشد ؛ اعمال بسیار پیچیده و متناوب شامل بلع باریم یا تزریقات رادیواپك ممكن است تا 3 ساعت به طول بیانجامد . در این مدت بیمار ممكن است در درون یا نزدیك دپارتمان منتظر بماند . در طراحی قسمت رادیولوژی تشخیصی رعایت موارد زیر ضروری است : طرح اتاق مجزا برای آلتراسونوگرامی و ترموگرافی با وجود نیمكت مجهز به شیر آب آشامیدنی ، طرح ظرفشویی با صافی جهت جلوگیری از عبور بطریها به لولة تخلیه و كمد انباری در بالای ظرفشویی كه منحصراً برای تهیه باریم بكار می‌رود ، ساخت WC برای بیمارانی كه با باریم تنقیه شده اند و هر دوی اینها باید در مجاورت 2 اتاق مربوط به كار با اشعه X قرار داشته باشند ؛ تامین اتاق یا محلی برای بررسی و نظارت بر دقت فیلم ها (معمولاً ظرف 15 دققه بعد از عكس برداری كامل می شود) . پروسسورهای اتوماتیك لوله كشی شده نیاز به زهكشی ویژه ای دارند ؛ محوطة انتظار بر اساس   برای هر بیمار بعلاوة   جهت خویشاوند یا همراه بیمار طراحی می شود ؛ فضای جداگانه برای چرخدستی دو بیمار با 2 توالت مناسب برای 2 بیمار ویلچردار در نظر گرفته می شود .

هر كدام از اتاقهای اشعة X باید توسط گچ باریم دار و یا ورق های سربی از بقیه قسمتهای ساختمان جدا شود ، هر دو مادة مذكور بسیار سنگین است . تمامی شیشه ها باید از جنس شیشة سرب دار باشد . تجهیزات اشعة X سنگین بوده و احتیاج به سقفی به ارتفاع   تا   دارد . تیرهای سازه ای متحرك و اضافی آویزان از سقف مورد نیاز است . كف و سقف طبقات ساختمان را برای تحمل بارهای اضافی طراحی كنید . عرض دربهای ورود به اتاق اشعة X باید   (هر دو لنگه) و دارای دولنگه باشد ، عرض یكی از لنگه ها 900 و دیگری   باشد .

علاوه بر محل های فوق الذكر ، نواحی دیگری برای سورت كردن فیلمها ، خواندن فیلمها بواسطة رادیولوژیست ها و بایگانی ضروری است . همچنین محلهایی برای نوشتن گزارشات ، انبار وسایل و تجهیزات ، اتاق مدیریت و اتاق كنفرانس لازم است .

اشعة X برای سلول های زنده مضر است : حفاظ بندی یا شیلد كردن همة اتاق های كار با اشعة X ضرورت دارد . این اتاقها باید توسط متخصصین تشعشعات ، طراحی و نظارت شود . در UK باید مطابق كدهای عملی مربوط به ادارة حفاظت افراد در معرض اشعة یونیزه كننده ، طراحی گردد .

سالن های عمل جراحی

سالن های جراحی و زایمان به طور افزاینده به عنوان مراكزی به حساب می آیند كه جهت انجام اعمال بسیار پیچیده بر روی بیماران خدمات می دهند . به طوری كه انجام این اعمال در مطب‌های پزشكان و درمانگاهها بسیار مشكل است . برخلاف سویت های سنتی كه دارای اتاق های مختلف برای خدمات مختلف بودند (مانند گوش و حلق و بینی و بخش ارتوپدی) ، اكنون سویت ها از اتاقهای چندمنظوره تشكیل می یابند . عملیات كوتاهع (3-1 ساعت) غالباً از اعمال با مدت متوسط (4-2 ساعت) و اعمال درازمدت (8-6 ساعت) جدا است . سویت زایمان در گذشته كاملاً جدا از سویت جراحی بود ، اما امروزه یا به صورت یكپارچه هستند و یا در كنار یكدیگر قرار دارند .

قیمت فایل فقط 3,000 تومان

خرید

برچسب ها : دپارتمان های رادیولوژی , تحقیق در مورد دپارتمان های رادیولوژی دانلود مقاله دپارتمان های رادیولوژی فایل دپارتمان های رادیولوژی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد